Belki dachowe, listwa zderzaka czy nakładki na drzwi – części, które aktualnie można zakupić bez względu na markę samochodu dzięki sporej dostępności do sklepów motoryzacyjnych.

Posted on 24/07/2015 7:51am

Samochód
Author: Black nexus.eu Photography
Source: http://www.flickr.com
Belki dachowe do samochodu są podstawą jeżeli chodzi o zamontowanie bagażnika. W dzisiejszych czasach decydując się na założenie bagażnika na dachu wozu mamy faktycznie niezmiernie duży wybór rozlicznych rodzajów i modeli bagażników, wobec tego z łatwością także dopasujemy odpowiednie belki dachowe, bo ich asortyment także jest niesłychanie duży. Może to przynosić rozmaite konsekwencje, więc trzeba znaleźć jak najszybciej powód.

Najlepiej w pierwszej linii zasięgnąć rady fachowca, jaki z pewnością odeśle nas do sklepu internetowego. Dzięki temu można trafić na specjalistyczne belki dachowe, jakie będą się doskonale spisywały przez długi czas. Swój samochód należy oddawać też raz w roku do przeglądu, na jakim często okazuje się, iż do wymiany są nakładki na drzwi, które wydaje się, iż nie spełniają żadnej misji.

Jest to naturalnie nieprawda, gdyż mają one znaczenie ochronne, gdy w trakcie uderzenia zapobiegają niszczeniu lakieru, a jeśli jest on już obszarpany wtedy nakładki na drzwi mogą mieć zastosowanie maskujące, gdyż po doborze odpowiednich, wyprodukowanych dla danej firmy można to zatuszować. Ostatnią z rzeczy, która jest zazwyczaj zastępowana w naszych samochodzie są belki dachowe, ponieważ czasami nie od razu uda nam się nabyć takie, aby wytrzymały cały ciężar naszych bagaży. Podstawową sprawą, od której powinno się rozpocząć renowację samochodu, jest odświeżenie lakieru.

Da się to dosć prosto i tanio wykonać za pomocą wiertarki i pasty polerskiej. Koszt operacji tego typu nie przekroczy zapewne kilkudziesięciu złotych, za to jej rezultat będzie spektakularny, bo karoseria po prostu będzie błyszczała. To samo można zrobić z felgami, po porządnym umyciu i potraktowaniu specjalnymi preparatami całkowicie inaczej będą wyglądać.

Kiedy interesujesz się tematyką samochodów, powinieneś zobaczyć też nakładki na drzwi.
czerwone auto
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli się już będzie robić coś przy kołach, to warto przy okazji wymienić chlapacze, ich koszt duży nie będzie, a nowe także pomogą w poprawie wyglądu. Sporo można także poprawić w środku samochodu, tu należy zacząć w pierwszej kolejności od starannego odkurzenia i umycia. Mycie warto zlecić jakiejś profesjonalnej firmie, wyposażonej w odpowiedni sprzęt, ona z pewnością wykona to lepiej. Jeżeli w tapicerce pojawią się jakieś uszkodzenia, to można je albo naprawić je samodzielnie, albo przekazać tę sprawę jakiemuś pobliskiemu tapicerowi.

Tags: samochodu, Fachowiec, Lakier, koszt