Budowa samochodu: elementy, które warto poznać bliżej

Posted on 18/08/2017 8:16am

Typowym wyposażeniem sprzedawanych współcześnie modeli samochodów jest teraz klimatyzacja. Pierwsze samochody z klimatyzacją wyprodukowane zostały w roku 1933 na terenie Stanów Zjednoczonych, masową produkcję samochodów wyposażonych w klimatyzację rozpoczęto dopiero w roku 1953. Kiedy dotarła do naszego kraju była niewątpliwym luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie podróżowanie w gorące dni samochodem , który pozbawiony jest klimatyzacji.
mechanik
Author: Klaudyna
Source: http://www.flickr.com
Na klimatyzację samochodową składa się kilka niezwykle ważnych elementów. Rolą kierowcy jest troska o to, aby funkcjonowały one bez najmniejszych usterek, w innym wypadku klimatyzacja przestanie spełniać swoją schładzającą powietrze rolę, a co więcej stanie się niebezpieczna dla kierowcy i pasażerów samochodu. Jedną z części wchodzących w skład klimatyzacji samochodowej jest sprężarka, , a w niej natomiast ulokowane jest sprzęgło klimatyzacji.Przytoczone sprzęgło klimatyzacji nie jest elementem niezwykle skomplikowanym, ale jak każda część może się popsuć. Popsute sprzęgło sprawi, że cały układ klimatyzacji nie będzie pracował sprawnie. Chcesz wiedzieć więcej jak działa przejdź do artykułów Klimatyzacja w naszych samochodach nie może działać bez gazu, którego rolą jest ochładzanie powietrza w środku samochodu. Do jego rozprowadzenia w elementach klimatyzacji takich jak, parownik i skraplacz, potrzebny jest kompresor klimatyzacji. Przytoczony kompresor klimatyzacji jest więc
mechanik
najważniejszym elementem pośród tych, z których zbudowana jest cała klimatyzacja samochodowa.


Duża liczba kierowców, którzy mają samochody z klimatyzacją nierzadko popełnia błąd , korzystając z klimatyzacji tylko i wyłącznie w czasie mających miejsce w lecie upałów. Okazuje się natomiast, że z klimatyzacji można i powinno się korzystać nie tylko latem, ale również zimą. Używanie klimatyzacji w czasie zimy uchroni kompresor przed wystąpieniem rdzy (cały artykuł http://www.inter-instal.com/kategoria/sprezarki-klimatyzacji), w efekcie sprawi, że będzie ona służyć dłużej. Posiadacz samochodu wyposażonego w klimatyzację nie może zapomnieć, że raz w roku obowiązkowo trzeba wymienić znajdujący się w kabinie filtr klimatyzacji, wyczyścić kanały, którymi dociera chłodne powietrze do wnętrza samochodu , a także odgrzybić cały układ klimatyzacyjny. Jeżeli zaniedbamy wskazane czynności, to w czasie jazdy samochodem możemy odczuwać silne bóle głowy.

Tags: samochód, klimatyzacja, kompresor