Coraz bliżej zimne dni – czy dobrze zadbałeś o swój samochód? Spójrz, na co należy zwrócić uwagę przed zimą

Posted on 22/06/2018 12:33am

W dzisiejszych czasach w RP spora część ludzi jeździ autami. Owszem komunikacja miejska ma się dobrze – wielu ludzi z niej korzysta. Ponadto – z chęcią korzystałoby więcej (autobusy w ciągu dnia są częstokroć wypełnione po brzegi). Trzeba jednak wprost stwierdzić – mimo wszystko na drogach jest bardzo wiele aut. I codziennie przybywa więcej.

opona
Author: iStock
Source: iStock
Miejscowości w godzinach szczytu są nieprzejezdne. To wina takiej liczby samochodów. W aktualnych czasach w większości gospodarstw domowych obywatele Polski mają po dwa, zdarza się nawet, że po trzy, auta. I nie chcą z nich rezygnować, co więcej – kupują kolejne. Na rodzimych szosach jest zatem niezwykle dużo pojazdów, a to oznacza, że trzeba troszczyć się i od szosy, i o same samochody. Jedynie to da gwarancję bezpieczeństwo rzeszy obywateli, którzy każdego dnia wsiadają do swoich Fordów, Fiatów, Citroenów czy Mercedesów. Na co warto zwrócić uwagę, aby podróżowało się bezpiecznie? Rzecz oczywista opony. To dzięki nim maszyna ma właściwą przyczepność. Należy zatem mieć w pamięci, iż dobre koła (odpowiedniej wielkości felgi i z niezdartym bieżnikiem opony) to podstawa. Dwa razy do roku (przed i po zimie) trzeba zatem zajechać do zakładu oponiarskiego i zadbać o tę podstawę.Wymiana opon nie trwa długo i - co częstokroć jest dla wielu ważne – nie jest droga (wymiana opon szczecin). Żeby się o tym przekonać, starczy zajrzeć do pierwszego napotkanego zakładu albo sprawdzić w Sieci internetowej (na przykład – mieszkacie w Szczecinie?; wstukajcie ‘wymiana opon Szczecin’ i obejrzyjcie strony internetowe, które się wyświetlają).wymiana opon
Author: Frank Weber
Source: http://www.flickr.com
Bywają zakłady, które oferują nawet przetrzymywanie kół, co znaczy, że można wymienić letnie i schować je w warsztacie, aż minie zima (a następnie zrobić podmianę z zimowymi). Czy trzeba już zacząć myśleć o wymianie? Jeśli na zewnątrz kropi deszcz, temperatura spada, tak. Mnóstwo Polaków już z początkiem listopada umawia się z mechanikami . Jeżeli więc nie chcecie stać w kolejkach, gdy spadnie pierwszy śnieg i ludzie przypomną sobie o konieczności zmiany opon na te właściwe, rozważcie tę kwestię już w tej chwili.

Tags: samochód, pojazd, felga, mechanicy