Dostępne opcje finansowania - leasing finansowy czy może leasing operacyjny?

Posted on 18/08/2017 8:16am

Gdy decydujesz się na leasing finansowy, rozkładasz koszty zakupu na stałe sumy rat spłacanych przez wskazany czas (w poniektórych wypadkach kwoty rat mogą być zmienne). Wiesz dokładnie, jakie są miesięczne koszta, natomiast wkład wstępny jest niewielki. Korzystasz ze sprzętu nieomal od razu. Po uiszczeniu wszystkich opłat możesz przedłużyć umowę leasingu względnie uiścić wcześniej określoną kwotę i stać się właścicielem auta.

TIR
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Leasing kapitałowy może być korzystny także z punktu widzenia fiskalnego. Charakterystyka leasingu kapitałowego: czysto finansowa transakcja, umowę można rozbudować o dodatkowe usługi. Najważniejsze zalety leasingu kapitałowego to: 100 procentowe finansowanie (jeśli nie określono inaczej), pojazd stanie się twą własnością po upływie okresu obowiązywania umowy, korzyści skarbowe.Wybór leasingu operacyjnego natomiast znaczy, że nie kupujesz ciężarówki lub naczepy, natomiast wykupujesz prawo do eksploatacji auta przez sprecyzowany czas. Nie musisz się niepokoić o amortyzację, gdyż po zakończeniu okresu leasingu zobowiązanie za pojazd przejmuje leasingodawca. W tym miejscu więcej: grupadbk.com.Możesz wybrać coś z szeregu możliwości, jakie będą zawarte w umowie leasingu - w taki sposób wkładasz w swą firmę, a zarazem ograniczasz koszta jak też ryzyko. Ryzyko obniżenia wartości trwałej oraz żywotności samochodu podejmuje leasingodawca. To samo tyczy się recyklingu. Leasing operacyjny nie wymaga uwzględnienia w bilansie, a raty są ujmowane w rachunku dochodów i strat jako koszty.Charakterystyka leasingu operacyjnego: określone miesięczne odsetki jak też koszty amortyzacji, czas obowiązywania umowy jest nie dłuższy niż okres żywotności auta, umowa może być rozszerzona o ponadprogramowe usługi (przykładowo o kontrakt serwisowy).

Największe plusy leasingu operacyjnego: mniej zadań administracyjnych w porównaniu ze zwykłym nabyciem, leasingodawca podejmuje ryzyko amortyzacji wartości samochodu i bierze odpowiedzialność za recykling, leasing nie jest uwzględniany w bilansie, mniej ograniczeń w czasie zaciągania kredytu w banku. Gdy zdecydujemy już który wariant leasingu nam odpowiada, wystarczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: dealer DAF bądź zwrot: samochody dostawcze, a z całą pewnością uzyskamy całe mnóstwo rezultatów.

Tags: Auto, opłaty, leasing, odsetki