Firmy przewozowe a serwis samochodów ciężarowych.

Posted on

Firma transportowa TSH Polmar
Author: TSH Polmar
Source: TSH Polmar
Transport drogowy w naszym kraju rozwinął się z ogromnie intensywnym tempie. Polskie firmy przewożą z wykorzystaniem tirów i samochodów dostawczych towary w obrębie całej Europy i nie tylko. Zyskowność tego biznesu jest świetna, minusem są niemniej jednak często uczęszczane przez tiry drogi, na całe szczęście obowiązują rozporządzenia, które regulują jeżdżenie dużych pojazdów po drogach. Podczas jazdy kierowca bywa narażony na zaskakujące okoliczności, jakie mogą skutkować długą przerwą w jeździe.

W przypadku tirów awarie bywają naprawdę kłopotliwe, gdyż tak duży pojazd mógłby bez trudu zatarasować drogę i nie wszędzie można zaparkować razem z calutką naczepą. Przez to bardzo ważne staje się, by przed wyjazdem z zajezdni, bardzo dokładnie sprawdzić kondycję samochodu, jak również zgłosić mechanikowi wszystkie nieprawidłowości, które budzą niepokój kierowcy. Regularne kontrole tirów pozwalają ograniczyć ryzyko przykrych przerw w podróży. Odbije się to na kondycji finansowej biznesu, a co gorsza straci ono dobrą opinię.

Wówczas transport powinien spełniać kilka fundamentalnych cech: powinien być terminowy, szybki, sprawny i sięgać w najdalsze zakątki naszej ojczyzny. Aby spełnić te wytyczne, należałoby zadbać o to, aby tiry były objęte całodobowym mobilnym serwisem. Czemu? Oto parę powodów. Każdy wie, jak wygląda pomoc drogowa i na pewno obserwował również jak wygląda wóz wzięty na lawetę.

Trzeba powiedzieć, że taka pomoc drogowa tir także ma szansę rozpocząć holować do miejsca, gdzie będzie mógł być naprawiony. Pewnie że w pierwszej chwili podejmowane są działania, żeby wszystko naprawić na miejscu, lecz jeśli nie jest to możliwe, to taka pomoc ma szansę zabrać dane auto i zawieźć do warsztatu. Pewnie że tego rodzaju pomoc drogowa okazuje się być odpowiednio znaczniejsza, tak żeby mieć szansę udźwignąć ciężarówkę, nie mniej funkcjonuje ona tak samo sprawnie, jak pomoce drogowe, które są przygotowane do pomocy w momencie, gdy usterce ulegnie wóz osobowy. Powinna to być bowiem firma oferująca specjalistyczne usługi, a także terminowe wykonanie zleceń.

Firmy przewozowe współpracują ponadto z pomocą drogową, która musi cechować się kilka konkretnymi cechami. Taka pomoc drogowa TIR powinna być niezawodna. Chcąc zdecydować się na współpracę warto wybrać firmę, która większą część napraw będzie mogła zrealizować na miejscu. Jeżeli firma posiada kompetentnych pracowników i bardzo dobry sprzęt, w takiej sytuacji nie ma obaw o to, że naprawa nie będzie wykonana od razu.

Jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia naprawy od razu, wówczas pojazd musi zostać odholowany do mechanika. Jak wiadomo tir, czy też inny samochód wielkogabarytowy musi zostać odholowany specjalnym, przeznaczonym do tego celu pojazdem. Dlatego przed wyborem odpowiedniej firmy gwarantującej usługi drogowe warto sprawdzić, czy pojazd ten jest zawsze do użytku, gdyż często się zdarza, iż firmy wynajmują takie pojazdy, a wtedy na transport trzeba zaczekać, a w takim wypadku traci się cenny czas. Dobra firma oferująca naprawę tirów i innych wielkich samochodów to połowa sukcesu każdej firmy transportowej która oferuje usługi na terenie kraju i poza nim.

Tags: transport, kontrole, pomoc drogowa, firma, usługi, sprzęt, pojazd, mechanika