Gdzie możemy pojechać korzystając z komunikacji miejskiej?

Posted on 25/12/2017 7:32am

Nie każdy z nas posiada swój samochód, aby wyjechać do sąsiedniego miasta np. do doktora. Wtedy możemy poprosić o pomoc któregoś członka rodziny, jednak musimy być przygotowani na to, że ten człowiek właśnie nie będzie miał czasu.


stacja
Author: VW


Powinniśmy wtedy odnaleźć jakiś odmienny pojazd.


komunikacja miejska
Author: Denis Bocquet
Source: http://www.flickr.com


Obecnie w naszym kraju odnotowuje się zmniejszenie liczby ludzi używających zbiorowego przewozu ludzi. Komunikacja - kliknij po szczegóły - miejska już nie jest tak znana jak to miało miejsce jeszcze paręnaście lat temu. Autobusami porusza się już mniejsza ilość osób, gdyż każdy stawia na wygodę oraz woli wybrać swój samochód. Jest się wtedy bardziej niezależnym, nie należy być na przystanku o określonej godzinie i czekać na zimnie na autobus, jaki przywiezie nas do domu. Na tego typu przystanek należy ponadto się w jakiś sposób dostać, co wcale nie jest takie przyjemne zwłaszcza, gdy mieszkamy w oddaleniu od niego. Z komunikacji publicznej zazwyczaj korzystają uczniowie, którzy muszą każdego dnia dojechać do szkoły w pobliskim miasteczku.
Nick Heidfeld
Author: kevin_art
Source: http://www.flickr.com


Transport miejski możemy podzielić na drogowy oraz szynowy. Do drogowego wliczamy wszystkie autobusy czy też autobusy elektryczne. Transport szynowy to metro czy też wszelkie typy tramwajów. W aktualnych dziesięciu latach XX w. przeprowadzono parę inwestycji w miejskie systemy tramwajowe. Na pierwszym miejscu można wyróżnić trasę szybkiego tramwaju w Poznaniu i w Krakowie. Nowe linie otwarto również w Elblągu czy też Grudziądzu.


Tramwaj mógłby ruszać się zarówno po torach wbudowanych w nawierzchnię, oraz po wydzielonych torowiskach z fragmentami bezkolizyjnymi. Tramwaje są krótsze oraz lżejsze niż tradycyjne pociągi, a ich budowa przystosowana jest do poruszania się po mieście. Co poniektóre z nich są także dostosowane do poruszania się po klasycznej sieci kolejowej.

Tags: dom, autobusy, części, pojazd