Haki - ich rodzaje oraz najważniejsze sposoby zastosowania

Posted on 11/02/2018 7:39am

Takiego typu przedmiot jak hak, kojarzy nam się ponad wszystko z typem uchwytu w kształcie dosyć mOCno po zaokrąglanej literki "C" przymocowanej do końca mocnej liny, o którą zaczepiamy przeróżnego rodzaju łańcuchy.
haki
Author: raneko


Później mechanizm, do którego to napomknięta lina bywa przymocowana napręża się no i unosi to, do czego owe łańcuchy były zamocowane, a co zazwyczaj jest bardzo ciężkie. Tymczasem typów haków istnieją dziesiątki a samych zastosowań do nich istnieje jeszcze większa liczba.


Haki występują w bardzo wielu odmianach, nie jedynie powiązanych wraz z materiałem wykonania, jednak także ich wytrzymałością, czy dosłownie samym kształtem oraz postacią ich zabezpieczeń. W obecnej chwili najmocniej popularnymi odmianami haków bywają: haki z uchem zrobionym ze stali węglowej lub typu stopowego malowanej, tak zwane haki samozatrzaskowe zrobione ze stali typu stopowego (w wielu wypadkach występują w kilku formach), tak - pokaż szczegóły - nazywane haki kontenerowe typu CWH, czy też takie do skracania z uchem, z przegubem malowane, tak zwane "łańcuchowe" utworzone ze napomkniętej stali stopowej, a także tak nazywane haki obrotowe z łożyskiem kulkowym, czy też takie bez łożyska obrotowego. Dobrze tutaj dodać, że poza wspomnianymi przed momentem możemy również wyszczególnić tak zwane haki (tu) przeznaczone do przyspawania, a także haki posiadające mechanizm zwalniający ładunek. Na sam koniec dodajmy, że żaden hak nie obejdzie się bez elementów, które go utrzymają oraz zagwarantują jego najbezpieczniejsze zastosowanie.
Dla tego celu ukazały się tak nazywane szakle, które to umożliwią nam bez problemowe przyczepienie haka, a także tak naprawdę pozwolą na jego odpięcie w razie jakiejś niebezpieczniejszej sytuacji, gdyby zabezpieczenie naszego samego haka "nawaliło".

Tags: moc, OC, ładunek