Inwestowanie na giełdzie – porady dla początkujących inwestorów

Posted on 24/03/2022 7:48am

Ponieważ w dzisiejszych czasach nie zawsze praca na etacie przynosi odpowiednie, porządne zyski i bezpieczeństwo finansowe na przyszłość, często poszukiwane są odmienne metody na zarobek. Chociaż metod jest bardzo wiele – przykładowo poprzez FX, kupno i sprzedawanie weksli bądź inwestycję w akcje – sporo osób ma obawy przed dorabianiem w ten sposób bądź nawet twierdzi, że nie ma to zupełnie nic wspólnego z uczciwą pracą.


giełda
Author: Christine Puccio
Source: http://www.flickr.com
Nic bardziej mylnego – każdy skuteczny rodzaj zarabiania potrzebuje pewnej wiedzy i umiejętności, a to samo jest w przypadku inwestowania w papiery wartościowe. O ile inwestując na giełdzie posiada się pewne zasadnicze umiejętności, trochę czasu oraz cierpliwość, można zyskać bardzo sporo nawet bez wychodzenia z domu – sporo transakcji można zrobić telefonicznie albo przez internet.

Zaciekawił Cię ten post? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (https://www.traple.pl/events/konferencja-nowe-technologie-i-sztuczna-inteligencja-aspekty-prawne-i-praktyczne-ekosystemy-zaufania/) ma zbliżone informacje do prezentowanych.

Aby z sukcesem inwestować w akcje, najpewniej zastosować się do rad i opinii profesjonalistów , a także pozostałych doświadczonych, rzetelnych osób. Wielu z nich zgadza się, że papiery wartościowe to idealne rozwiązanie na dodatkowe zarobki, ponieważ profity pojawiają się nawet przy małym kapitale startowym, lecz żeby zarabiać na giełdzie wymierne kwoty, dobrze mieć na to przeznaczone większe fundusze.

giełd
Author: NewConncet.info
Source: http://www.newconnect.info
Ponieważ każdy rodzaj inwestycji, np notowania boryszew, wiąże się z ryzykiem, nieraz zaleca się, żeby kapitał, za jaki będą nabywane akcje były pieniędzmi odłożonymi – tymi, które nie są przeznaczane na comiesięczne wydatki - cenne wskazówki. Niezbędna jest również pewna doza cierpliwości – nieraz warto nieco poczekać, żeby wartość akcji wzrosła do preferowanej sumy, zamiast zniechęcić się chwilowym zastojem. Z pewnością warto także poczytać fachową literaturę poświęconą spekulacji na giełdzie. Zdecydowanie należy mieć na uwadze, że w przypadku inwestycji na giełdzie istnieją dwie główne strategie zarabiania – „szybkie i chwilowe” i oparte na ogromnej elastyczności, oraz ekstensywne, które polega na długotrwałym posiadaniu akcji firmy. To pierwsze rozwiązanie polega na częstym nabywaniu akcji, śledzeniu ich oraz natychmiastowej sprzedaży po uzyskaniu spodziewanego wzrostu ich wartości.


Często wykorzystywane są sezonowe wzrosty wartości tych akcji – na przykład większa sprzedaż deserów w okolicach Walentynek bądź Wielkanocy lub wyposażenia kajakarskiego latem. Druga taktyka jest trochę bardziej wymagająca, lecz według wielu również bardzo zyskowna – obowiązkowe jest w niej też pewne obycie. Polega ona na dłuższym posiadaniu papierów wartościowych spółki, które odpłaca się w postaci dywidendy; często wiąże się także z inwestowaniem w jej rozwój. Powszechną praktyką jest kupowanie akcji młodych spółek dopiero powstałych na rynku, ponieważ ich akcje są przeważnie na początku bardzo tanie, a w miarę rozwoju drożeją.

Tags: fundusze, Forex, FX, strategie zarabiania