Jak odnowić zrobione z plastiku części zewnętrzne auta?

Posted on 25/01/2018 9:32am

Dużo ludzi poświęca dużo czasu na to, ażeby poprawić wygląd swojego auta. Natomiast o ile nowsze auto nie potrzebuje zbyt wiele różnego typy czynności, o tyle te starszy samOChody niestety tak.
BMW, car
Author: Andrew Gregg
Source: http://www.flickr.com


Dobrze jest wtedy widzieć, jak wrócić mu pierwotny wygląd. Z reguły martwi nas wygląd zrobionych z plastiku, czarnych elementów, które z biegiem lat robią się bledsze i nie wyglądają najlepiej. Co można w takim wypadku zrobić?


Czasami listwa (zobacz więcej - listwy chromowane) zderzaka lub tym podobne części plastikowe nie są jeszcze w aż tak złym stanie, dlatego wystarczy, że zakupimy czarną pastę, która takie części przyczerni i przywróci im mocniejszą barwę. W końcu z upływem lat czarny wcześniej zderzak blaknie za sprawą promieni słonecznych oraz złych warunków na drodze, dlatego taki zabieg przywróci im pierwotną barwę. Natomiast nie zawsze jest to tak proste. W sytuacji gdy części te są w dość kiepskim stanie, możemy zlecić ich odświeżenie u specjalisty. Jak to wygląda? Listwy czyści się w dokładny sposób oraz odtłuszcza. Później trzeba je matowić oraz pozbyć się resztek pyłu. Do renowacji takich elementów użyć można lakieru strukturalnego, jaki najlepiej zaaplikować przy pomocy pistoletu. Później taką strukturę po wyschnięciu dodatkowo możemy też zabezpieczyć bezbarwnym lakierem matowym.


listwa zderzaka
Author: Forest Floors
Source: http://www.flickr.com


To tylko dwa sposoby odświeżania wyglądu plastikowych części zewnętrznych. Z pewnością jest ich znacznie więcej, tak tych bardziej profesjonalnych, jak i amatorskich.
Wiele zależy od tego, w jak dobrym stanie znajduje się nasz pojazd. Oczywiście na starszych samochodach będziemy bardziej skłonni do samodzielnych eksperymentów, w przeciwieństwie do pojazdów nowszych, jakie warto powierzyć w ręce fachowców.

Tags: moc, jazda, OC, specjaliści, samochod