Jak powinniśmy odzyskiwać podatek z Anglii? O jakich rzeczach trzeba widzieć? Czy opłaca się korzystać z usług profesjonalnej firmy?

Posted on 29/12/2017 9:27am

Spora ilość obywateli Polski wyjeżdża do Anglii, aby zdobyć lepszą pracę oraz w tym kraju poukładać sobie życie. Nawet co piąty Polak decyduje się na ten krok.


Pracodawcy


Najczęściej decyduje się na Anglię, lecz również kraje sąsiednie jak Irlandię. Sporo ludzi tak właśnie żyje i sporej ilości osób się udało. Takie wyjazdy są związane też z innymi istotnymi zadaniami, jak zwrot podatku.


zwrot podatku z irlandii
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com


Niektórzy nasi rodacy wyruszają do Anglii na stałe, inni traktują tego typu wyjazd jak dodatkowy zarobek. W każdej sytuacji, czy jest to dłuższy czy krótszy wyjazd, możemy starać się o zwrot podatku. Warunek jest jeden: jeśli chcemy zwrot podatku z Anglii taka praca powinna być legalna. Musimy mieć podpisaną umowę, a pracodawca musi odprowadzać za nas stosowne składki - źródła.


Czas rozpatrywania formularzy w Anglii wynosi pomiędzy 4 a 6 miesięcy, a jeśli zarobione przez nas pieniądze nie były większe aniżeli próg podatkowy, to zwrócenie podatku z UK jest w pełnej sumie. Jak próg został przekroczony, to zwraca się część podatku. Pocieszającą informacją dla osób, jakie zapominają o wielu rzeczach jest to, iż o podatek można starać się do pięciu lat do tyłu. Podobnie to wygląda w innych państwach, na przykład kiedy staramy się o zwrot podatku z Irlandii, ale każdorazowo powinniśmy to sprawdzić - jak uzyskać zwrot podatku z Irlandii.


sprzątanie
Author: Hades2k
Source: http://www.flickr.com


Dobrym pomysłem będzie skorzystanie ze wsparcia specjalistów, gdyż wtedy możemy mieć pewność, iż gotówka trafi na nasze konto.
Dostaniemy ją w terminie oraz w odpowiedniej kwocie. Jest sporo takich firm, więc zamiast działać na własną rękę i nie mieć pewności czy się uda, lepiej skorzystać z fachowej pomocy.

Tags: części, zysk, sposób