Jak umyć auta - parę porad

Posted on

Mikrofibra
Author: Steve Johnson
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludziom użytkowanie samochodu będzie się kojarzyć jedynie z laniem paliwa, i ewentualnie raz na jakiś czas odwiedzeniem warsztatu. I kiedy swój samochód już posiadają, to dokładnie tak robią, zupełnie nie przejmując się innymi rzeczami. A przecież żeby samochód mógł długi czas jeździć, to trzeba go systematycznie serwisować, ale nie mniej ważny powinien być także jego wygląd. W tym miesiącu nasz sklep z KOSMETYKAMI SAMOCHODOWYMI, oferuje niskie ceny ŚCIEREK Z MIKROFIBRY. Szmatki z mikrofibry stworzone zostały przy użyciu najnowszych technologii - to typ mikrowłókna, który składa się ze specjalnej mieszanki bardzo cieniutkich włókienek poliestrowych oraz poliamidowych.

Polecamy niezwykle chłonne ściereczki z mikrofibry, którymi bez wyciskania osuszysz cały pojazd. W asortymencie mamy: Oczywiście, żadna osoba nie każe nam troszczyć się o samochód przesadnie, aczkolwiek prawda pozostaje taka, że podstawowe działania pielęgnacyjne muszą pozostawać zachowane, abyśmy potem nie musieli się martwić, iż z należącym do nas samochodem coś będzie nie tak jak trzeba. Skoro posiadamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, potrzebna będzie także gąbka do mycia. Obecnie można ją zamienić na wygodniejsze akcesoria - rękawica z mikrofibry sprawdzi się świetnie. Do wysuszenia auta najlepszy będzie ręcznik lub szmatka, najlepiej także z mikrofibry, która bardzo dobrze chłonie wodę.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy wykonać jest spłukanie samochodu wodą. Nakładanie szamponu od razu na piasek i kurz może spowodować uszkodzenia lakieru. Po wypłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one zazwyczaj naprawdę zabrudzone, dlatego warto przygotować do ich czyszczenia osobną gąbkę. Po umyciu kół przychodzi czas na części poziome, kolejno skośne.

Należy wiedzieć, że najkorzystniejszymi ruchami, jakimi możemy myć samochód, są ruchy proste. Umyte auto oczywiście trzeba spłukać wodą.
mikrofibra
Author: Miromi Tintas
Source: http://www.flickr.com
A faktycznie nie trzeba wiele, by to osiągnąć. Starczy zaopatrywać się na przykład w oryginalne ręczniki z mikrofibry i regularnie myć samochód właśnie nimi. Kiedy wybierzemy do tego odpowiednie środki czyszczące oraz pozostałe niezbędne przedmioty to de facto rezultaty będą zadowalające.

Jeśli zaś ktoś ma chęć się w większym stopniu przykładać do zatroszczenia się o swój samochód to musi się zastanawiać, czy nie jest lepszym rozwiązaniem inwestowanie w znacznie bardziej wszechstronne rzeczy. I tego typu zapewne pomoże nam dobrać ekspert, jaki troszczy się o posiadany przez nas samochód. I chociaż nie ma powodu zbytnio przesadzić, bo najzwyklejsza rękawica z mikrofibry powinna całkowicie starczyć, to w punktach obsługi z częściami samochodowymi oraz w hurtowniach znajdziemy wyjątkowo bogaty asortyment dzięki jakiemu zauważymy, że nasze auto zaprezentuje się wprost zachwycająco - odwiedź stronę autora. Dobór tych akcesoriów pozostaje tak duży, że prędko będzie można zauważyć, że nawet, jeśli uprzednio nie miało się pojęcia o tym, co wybrać dla samochodu, tak obecnie nie będzie to niczym zakłócone. Do osuszania niezastąpiona będzie ścierka z mikrofibry bądź ręcznik - także z takiego materiału.

Doskonale chłonie wodę, w związku z czym naprawdę dokładnie ją usuniemy. Kiedy auto jest suche warto wymyć specjalnym płynem okna. Dodatkowo dobrym posunięciem jest woskowanie samochodu - więcej.... Wystarczy gąbką (często dołączaną do wosku) nałożyć cienką warstwę na lakier i wypolerować go delikatnie ściereczką. Dzięki temu, będziemy mieć komfort czystego auta przez dłuższy okres.

Tags: mikrowłókna, Auto, Lakier, koła, płyny, akcesoria, pojazd, komfort