Jak wypełnić PIT 2015 drogą elektroniczną – praktyczne porady

Posted on 15/10/2020 9:55am

W ostatnich czasach wysyłanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną staje się coraz częściej wybierane. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tym wariantem rozliczenia przede wszystkim przez wzgląd na wygodę – można to z powodzeniem wykonać we własnym domu. Na co jednakże trzeba zwrócić uwagę rozliczając PIT 2015 online?
pieniądze
Author: InvestmentTotal.com
Source: http://www.flickr.com
Dzięki dostępnym w internecie darmowym aplikacjom rozliczenie PIT 37 staje się wyjątkowo proste oraz intuicyjne.

Nie czekaj już - zweryfikuj propozycję (http://www.pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/6/), jaką dla naszych klientów przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Programy te prowadzą podatnika krok po kroku, pokazując mu jak uzupełnić pojedyncze okna lub nawet wypełniając je za niego. Większość polecanych do tego celu programów posiada również system korekty, który analizuje gotowy wniosek pod kątem przypuszczalnych nieprawidłowości, minimalizując niebezpieczeństwo ich zrobienia.Żeby zacząć pracę z programem do wypełnienia PIT 2015 online należy przygotować sobie uprzednio pewne informacje, takie jak pesel oraz resztę danych osobowych, kwota dochodu osiągniętego w poprzednim roku, a także informacje o potrąconych zaliczkach i składkach na rzecz ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego. W celu uwierzytelnienia podatnika urząd skarbowy nie wykorzystuje elektronicznego podpisu, lecz kwotę przychodu z roku poprzedniego – jeżeli nie zostanie ona podana, wniosek nie wpłynie do urzędu.

Po prawidłowym uzupełnieniu i przesłaniu wniosku podatnik powinien otrzymać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru – w tej chwili ma on pewność, że złożył wniosek w wyznaczonym terminie.

Przedstawiany materiał jest niesamowicie pasjonujący, ale bez ociągania przeczytaj też ten opublikowany tutaj (http://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-wytw%C3%B3rc%C3%B3w-konstrukcji-metalowych-wed%C5%82ug-en-1090.html) w innym serwisie post - on również jest warty uwagi.

Otrzymanie e-maila potwierdzającego jest warunkiem koniecznym, który poświadcza, że formularz wpłynął do systemu. W przypadku braku e-maila poświadczającego trzeba jak najszybciej skontaktować się z urzędem skarbowym i zweryfikować sytuację – dzięki temu można uniknąć ewentualnych kar za niewysłanie rozliczenia podatkowego w terminie i związanych z tym problemów. Tutaj więcej: strona www.


pieniądze
Author: A_Peach
Source: http://www.flickr.com
Warto pamiętać o tym, że im szybciej wyślemy rozliczenie PIT 37, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku. Właśnie dlatego nie warto zostawiać tego na ostatni moment – w tym momencie do urzędu spływa wyjątkowo dużo wniosków i nasz formularz musi czekać w kolejce do realizacji, co znacznie przedłuża cały proces.

Tags: Podatnik, rozliczenia, formularz, użytkownik