Jak zafundować najbardziej potrzebującym pomoc finansową w trakcie rozliczania się ze swojego podatku?

Posted on 19/04/2022 7:25am

Nie ma sensu ukrywać tego, że ogromna część Polaków bardzo nie lubi składania corocznych deklaracji podatkowych. Wiele ludzi pozostawia to na ostatni możliwy moment, sprawiając iż kolejki w urzędach skarbowych stają się naprawdę długie. Ten coroczny, nieprzyjemny obywatelski obowiązek posiada jednak swoje dobre strony.


zaproszenie ślubne
Author: Parekh Cards
Source: http://www.flickr.com


Wypada mieć na uwadze, iż rozliczając podatek jesteśmy w stanie odpisać 1% na rzecz konkretnej fundacji lub też organizację pożytku publicznego.


Prawdą jest, że przelewając ten 1% podatku nie ubywa nam nic, gdyż fundusze te i tak trafiłyby do budżetu. Zamiast oddawać wszystko do urzędu mamy możliwość zrobić naprawdę dobry uczynek dla osoby, jaka tej pomocy oczekuje. Kiedy nie mamy pojęcia jeszcze gdzie mamy zamiar przekazać tę kwotę, możemy bez problemu użyć wyszukiwarki organizacji która jest dostępna na na oficjalnych, rządowych portalach. W trakcie wypełniania dokumentu PIT 37 ta strona musimy poszukać sekcji, jaka dotyczy właśnie przesłania takiej pomocy organizacjom. Są do uzupełnienia dwa miejsca, jednym z nich jest KRS i tutaj powinniśmy wpisać odpowiedni numer instytucji, którą mamy zamiar wspomóc - przykładowo 0000270809 - poznaj na stronie. W kolejnej rubryce powinniśmy wpisać kwotę, jaka nie powinna przekroczyć wspomniany jeden procent. Ten moment jest bardzo istotny dla całości procesu przekazania środków, gdyż nie możemy popełnić żadnego błędu. Źle wpisany numer KRS może doprowadzić do tego, że wskazana przez nas organizacja nie otrzyma wsparcia w postaci naszego podatku. Co interesujące, na tym etapie mamy możliwość zdecydować, czy chcemy żeby nasze dane były wysłane fundacji, której przekazujemy swój podatek. Organizacja otrzyma przykładowo nasze personalia jak dane identyfikacyjne, kwotę wsparcia którego udzieliliśmy.
Jest jeszcze okazja na poprawkę, gdyż mamy możliwość wykonać korektę do 2 czerwca 2017 roku. Właśnie w tym momencie będziemy mogli spróbować wpisać nowe, poprawione informacje do przekazania 1% naszego podatku. Wszystko to sprawia, iż w niewiele ponad kilka chwil, nie wychodząc z domu jesteśmy w stanie w realny sposób pomóc konkretnym osobom. Trzeba wspomnieć, iż możliwość przekazania tej niewielkiej kwoty to chyba najbardziej przyjemna kwestia jeśli mowa o składaniu formularza PIT.


Kiedy będzie coraz bliżej do czasu rozliczeń, spostrzeżemy w mediach bądź też wielkoformatowych ogłoszeniach wysyp reklam z pytaniem o wsparcie danej fundacji. Dokonujmy tego ważnego wyboru w sposób mądry i przemyślany zarazem, zgodnie z własnym sumieniem. Najbardziej istotne jest jednakże fakt, iż istnieje taka możliwość pomocy i że korzysta z niej coraz więcej Polaków, dzieląc się tym, co mają oraz szerząc pomoc (Zobacz też: pierwsza pomoc przedmedyczna) i dobro.

Tags: dom, IT, strony, instytucja