Jeżeli chcemy nabyć używany samochód musimy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Jakie to zagadnienia?

Posted on 26/08/2018 7:19am

Samochód to powód do radości i przedmiot zazdrości sąsiadów. Oprócz tego, że spełnia rolę prywatnego środka transportu, pokazuje Twój charakter i temperament oraz status społeczny. Ceny nowych aut mogą sprawić, że wyczekiwane samochody mogą znaleźć się poza zasięgiem wielu statystycznych polskich klientów. Odpowiedzią na potrzeby naszych rodaków jest więc rynek pojazdów używanych, na przykład takie marki jak seat leon używane.


samochód
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Kupując używany samochód osobowy, staraj się stosować podobną regułę jak na drodze – ograniczonego zaufania. Sprzedający nie zawsze są uczciwi i zazwyczaj na kupujących zastawiają dwie pułapki. Jeżeli w nie wpadniesz, będzie Cię to kosztowało mnóstwo nerwów i pieniędzy. Po pierwsze, możesz trafić na samochód kradziony, po drugie: z zamaskowanymi niebłahymi wadami technicznymi. Jeśli masz jakieś podejrzenia, po prostu nie ryzykuj i szukaj innego auta.Doskonale także przed kupnem samochodu przeprowadzić parę testów, przykładowo honda civic vii test czy golf 5 test (sprawdź ofertę wilczynsky).

Trzeba jedynie przeglądać ogłoszenia motoryzacyjne, aby zobaczyć, że całkiem dwudziestoletnie wraki po trzech wypadkach są w świetnym stanie. Każdy sprzedawca swój towar chwali, to oczywiste,należy jednak nabyć wiedzę, która będzie pomagać rozpoznać, który samochód (szerzej tu: http://www.mcgard.pl/) warty jest Twojej uwagi i swojej ceny.

Uwaga na samochody po wypadkach,chociaż w sumie większość ogłoszeń posiada frazę: „100 procent bezwypadkowy”. Reguła ograniczonego zaufania w tym przypadku obowiązuje ze zdwojoną siłą. Nawet
samochód
Author: Car leasing made simple
Source: http://www.flickr.com
dobrze naprawiony pojazd w momencie następnej kolizji będzie mniej bezpieczny, aniżeli auto, które nie brało udziału w wypadku.


Masz szansę przeprowadzić nieskomplikowany test: musisz wziąć do ręki pudełko po papierosach (wersja dla palaczy) i zamknąć je w dłoni, a w następnej kolejności jak najlepiej naprawić, po czym zgnieść powtórnie. Istotnie, że za drugim razem potrzebne nam zupełnie mniej siły, aby zmienić pudełko w kulkę? Identycznie zareaguje „wyklepany” samochód (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_stalowe_techkar/weze_stalowe_15m_techkar,2,3620) podczas kolejnej kolizji. Pamiętajmy o tym, niech ten prosty przykład będzie jak ostrzeżenie.

Tags: samochód, Auto, marka