Parę słów o felgach. Jakie dobrze jest stosować? Które się dobrze sprawują? W jaki sposób o nie dbać?

Posted on 22/06/2018 10:44am

Popularność felg aluminiowych rośnie w ogromnym tempie i jest to całkiem pozytywne zjawisko. Nie oznacza to natomiast, iż jest to jedyne właściwe rozwiązanie dla naszego samochodu. Standardowe “stalówki” wciąż mają silne strony, o których nie powinniśmy zapominać.


felgi
Author: Nikita Novozhilov
Source: http://www.flickr.com
Różnica między obręczami stalowymi jak i takimi wykonanymi ze stopów aluminium, która rzuca się od razu to wygląd. Żaden amator tuningu wizualnego nie będzie mógł obejść się bez właściwie dobranych felg aluminiowych do własnego auta. Takie koła sa w stanie odmienić każde zaniedbane auto w samochód wzbudzający zachwyt innych użytkowników szos. Pod tym względem felgi (skorzystaj z promocji na alufelgi Poznań- https://sportwheels.pl/) stalowe tracą z kretesem. Tradycyjne stalowe obręcze posiadają inne zalety, które dają im niezmienne miejsce w sercach ogromnej rzeszy kierowców. Są to głównie niska cena zakupu tych kół i łatwość naprawy. Tańsze modele felg aluminiowych coraz częściej zachęcają swą ceną, ale nadal nie mogą poszczycić się zbliżoną trwałością.

Sprawdź także:

Nawet jeżeli już zdarzy nam się zepsuć felgę, w takim zakresie iż wymaga ona napraw, stalową obręcz możemy zazwyczaj zregenerować za pomocą paru porządnych uderzeń młotka. Nie da się tego samego powiedzieć o felgach aluminiowych, gdzie proces naprawy jest nieporównywalnie pracochłonny oraz wymagający specjalnego wyposażenia warsztatowego. Pozycja felg tradycyjnych osłabia się coraz bardziej, ale dopóki z naszych dróg nie zniknął dziurawą nawierzchnię i przesadnie wysokie krawężniki, wciąż będą najbardziej praktycznym zakupem dla wielu kierowców. ochrona (www.carnauba.pl/uslugi/powloki-ochronne/)


kosmetyki samochodowe
Author: Listener42
Source: http://www.flickr.com
Żeby nasze felgi były w bardzo dobrym stanie trzeba o nie dbać, świetnie nadaje się do takich rzeczy preparat do czyszczenia felg. Niektóre osoby uważają, iż kosmetyki samochodowe stosuje się jedynie w środku pojazdu, lecz jeżeli chcielibyśmy zachować bardzo dobrą jakość felg, musimy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Przez to nasze felgi będą lśnić, a nie ma chyba nic milszego dla posiadacza auta, kiedy ktoś zachwala jego samochód. Takie środki są dostępne w wielu sklepach - stacjonarnych, jak i w Internecie, nie ma więc problemu, aby je zakupić.

Poczytaj również:

Tags: felgi, felgi aluminiowe, koła samochodowe, obręcze