Kilka wartościowych informacji, o których trzeba pamiętać podczas wybierania felg do swojego samochodu

Posted on 18/08/2017 8:16am

Stalowe felgi, w które są najczęściej wyposażane nowe samochody, co prawda pełnią swoje zadanie, lecz jeśli chodzi o ich wygląd można mieć sporo zastrzeżeń. Niektórzy kierowcy próbują się ratować montując na nich kołpaki, lecz to jest tylko namiastka tego, co oferują felgi aluminiowe. Co prawda kosztują one znacznie więcej od felg stalowych, będą również wymagać nieco większej dbałości, ale za to zdecydowanie lepiej wyglądają.


opona z felgą
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Poza tym felgi z aluminium są nieco lżejsze od zrobionych ze stali, co w pewnym stopniu będzie też przekładać na koszty paliwa. Z tego też powodu duża grupa kierowców albo już podczas zamawiania samochodu decyduje się na alufelgi, albo w którymś momencie podejmuje decyzję o ich wymianie. Często praktykowanym rozwiązaniem jest kupno kompletu takich felg i założenie na nich opon letnich, a na stalowych pozostawienie zimówek. Rozwiązanie tego typu jest dobre też dlatego, że felgi aluminiowe są znacznie wrażliwsze na przypadkowe uszkodzenia, i wielu kierowców chce jednak mieć wtedy bardziej wytrzymałe felgi stalowe.

Wybierając aluminiowe felgi do swojego auta trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim należy dobrać ich wygląd do rodzaju samochodu. Wybór takich felg jest ogromny, każdy producent ma przynajmniej kilkanaście różnych ich odmian, więc wybierać będzie w czym. Jednak nie wszystkie będą pasować do każdego samochodu, przykładowo alufelgi japan racing z OEM+ Tuning Center doskonale się sprawdzą przy mocnym, sportowym pojeździe, ale już do dostojnej terenówki albo limuzyny już niekoniecznie.


felga
Author: Nikita Novozhilov
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną rzeczą, mającą w pierwszej kolejności wpływ na bezpieczeństwo jazdy, jest odpowiednia jakość wykonania. Czasami trudno to stwierdzić oglądając felgę, dlatego też zaleca się, aby kupować produkty sprawdzonych marek. Szczególnie trzeba tu uważać na zbyt tanie felgi sprowadzane z Chin, było już sporo przypadków, że pękały one podczas jazdy, a to jest ogromnie niebezpieczne. Z takiej samej przyczyny należy unikać zakupu felg (bardzo ładny wzór alusów) używanych, ponieważ nie będzie się miało żadnej pewności, czy nie są gdzieś uszkodzone.

Tags: felgi, alufelgi, kołpaki