Nieruchomość nabyta od komornika – zalety

Posted on 05/02/2023 7:31am

W życiu większości z nas przychodzi moment, gdy zaczynamy marzyć o własnym M. Z początku jest to tylko szybka myśl, która z czasem zamienia się w działanie. Zaczynamy poszukiwania, planujemy, a czasem dostosowujemy dotychczasowe życie pod kątem nowego lokum. Kuszą nas ładne ogrody, nadzorowane osiedla i nowatorskie pomysły.


Komornik sądowy
Author: Linds Panther
Source: http://www.flickr.com
Komornik - Tarnowskie Góry

Kupno mieszkania trzeba zacząć od zdecydowania w której dzielnicy chcemy zamieszkać. Wolimy zielone tereny za miastem, czy zdecydowanie monitorowane osiedle w centrum? Te kwestie zwykle są uzależnione od środków materialnych, lub zdolności kredytowej.

W obecnych czasach Polaków nie stać na tak duże inwestycje, dlatego obecnie najczęściej wybieraną drogą do uzyskania funduszy na kupno wymarzonego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe. Coraz więcej osób interesuje się także okazją nabycia mieszkania w trakcie licytacji komorniczej.

Zdecydowanie zakup mieszkania przy udziale komornik śląsk może przynieść wiele korzyści. W trakcie pierwszej licytacji cena wywoławcza ustalona zostaje na 3/4 wartości rynkowej lokalu.

Intryguje Cię tematyka podnoszona w tym artykule? Poznaj ponadto także inne pokrewne materiały - zwyczajnie wejdź na stronę (https://mata-ochronna.pl/jak-wybrac-mate-podlogowa-do-biura-na-co-zwrocic-uwage).

Jeśli podczas pierwszej licytacji nie znajdzie się żadna zainteresowana osoba, to podczas drugiej, cena kupna nie powinna przekroczyć wcześniejszej ceny wywoławczej. Nawet 25 proc. zaoszczędzonych funduszy to w przypadku nabycia mieszkania znaczna suma. Informacje na temat licytacji znajdziemy w sieci wpisując tekst: komornik Tarnowskie Góry.

Licytacje komornicze w Tarnowskich Górach
Dodatkowo warto podkreślić, że jeżeli mieszkanie trafiło na licytację, to jego stan nie musi być wcale zły. Licytacje komornicze Tarnowskie Góry przeprowadzane są z wielu powodów, wskutek tego standardy lokali mogą zdecydowanie różnić się między sobą. W wielu przypadkach są to lokale nadające się od momentu zakupu do zamieszkania, bez potrzeby przeprowadzania remontu. Pamiętajmy, iż mieszkania z licytacji komorniczej sprzedawane są na zasadzie nabycia pierwotnego, dlatego są zwolnione z zadłużeń i obciążeń hipotecznych dłużnika.

Teoretycznie więc możemy nabyć wymarzone mieszkanie w dobrej cenie. Ale aby nie kupować „kota w worku” powinniśmy dokładnie sprawdzić dokumentację związaną z lokalem. Chcesz być na bieżąco sprawdź tę stronęTags: mieszkanie, Kredyt mieszkaniowy, cena, kwota