Nowe auto co kilka lat, czyli dlaczego dzisiejsze modele samochodów nie są tak wytrzymałe jak starsze

Posted on 15/06/2017 7:28am

Producenci samochodów co chwilę prezentują coraz to nowe pomysły na to, żeby auta stały się bardziej bezpieczne, bardziej przyjazne dla środowiska i przede wszystkim oszczędne. Najnowsze modele samochodów ukazują się w tempie, jakiego do dotychczas nie było.
auto
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Bardzo duży wpływ będą na to mieć techniki projektowe, gdyż mocne komputery i zaawansowane programy znacznie skróciły czas wymagany do tego, aby zaprojektować całkowicie nowy pojazd. Dochodzi do tego ogromna rywalizacja na motoryzacyjnym rynku, w efekcie czego odbiorcy co rusz są namawiani do tego, żeby co kilka lat nabywać nowe, jeszcze nowocześniejsze i bezpieczniejsze auto. Argumentami są tu w pierwszej kolejności troska o naturę, gdyż nowe samochody wydzielają dużo mniej groźnych substancji w spalinach (oferta łożysk amortyzatorów). Oprócz tego powszechny zaczyna być pogląd, że stare, więcej niż dwunastoletnie auta nie nadają się do dalszej jazdy i trzeba je zastąpić nowym modelem. Ale czy naprawdę tak będzie, czy jednak nie są to następne pomysły motoryzacyjnych firm na to, żeby jeszcze bardziej zarobić?XXXMotoryzacja cały czas idzie do przodu, to rzecz niepodlegająca żadnej dyskusji. Nowe technologie, jakie są opracowywane, rzeczywiście w dużej mierze ograniczają ilość związków w spalinach i zwiększają poziom bezpieczeństwa. Lecz dużo zauważalnych sygnałów świadczy o tym, że jednak w pierwszej kolejności będą pieniądze, a dopiero później reszta, to znaczy klienci i środowisko (części - mechanizmy rozrządu). Przed laty samochody były bardzo trwałe, ponad milion kilometrów przejechanych przed kilkanaście lat na żadnym mechaniku nie robiło wrażenia.
silnik
Author: Lanà
Source: http://www.flickr.com
Fakt, że tego typu samochody wytwarzały trochę więcej zanieczyszczeń niż dzisiejsze, jakie o takich przebiegach mogą jedynie pomarzyć. Inne komponenty również były dużo solidniejsze, i samochód można było używać przez wiele lat. Obecne pojazdy tak długich przebiegów nie wytrzymają i trzeba będzie kupować następne, ale w rzeczywistości wyprodukowanie jednego egzemplarza to emisja kilka razy więcej dwutlenku węgla, niż podczas spalania w paliwie starszego auta.

Tags: auta, silniki