O czym warto pamiętać wyruszając w podróż samochodem

Posted on 27/02/2018 8:24pm

Wyjazd na urlop własnym autem to duża elastyczność i pełna swoboda zwiedzania. Jednak aby w pełni korzystać z własnego środka transportu, nie narażać się na niespodziewane wydatki tudzież nieprzyjemności, powinniśmy przygotować się do wyjazdu.
samochód
Author: Jody Roberts
Source: http://www.flickr.com
Aby zabezpieczyć się przed odwiedzinami w warsztatach i niespodziewanymi wydatkami, dobrze jest sprawdzić przed podróżą czy nasz samochód jest sprawny technicznie. Jeśli nie czujemy się na siłach skontrolować tego sami, pojedźmy do znajomego warsztatu. Skoncentrujmy się również na szybach. Pojawiające się smugi to oznaka, że od tej pory wycieraczka w samochodzie może nam więcej zaszkodzić niż pomóc, a przecież czysta szyba to komfort jazdy.

W czasie wyjazdu nietrudno o uszkodzenia pojazdu na parkingach tudzież w wąskich uliczkach. Warto zainwestować w nakładki na drzwi, które ochronią lakier - jak wybrac nakładki na drzwi. W chwili uderzenia listwa (zobacz więcej - największy wybór listw chromowanych) stanowi skuteczną barierę, która zapobiega otarciom i odpryskom lakieru. Takie zabezpieczenia drzwi to również stylowy i efektowny element dekoracyjny. Zamontowanie nakładek na drzwi to skuteczna i często wykorzystywana metoda na ukrycie różnego rodzaju odprysków oraz uszkodzeń lakieru, przy tym tych powstałych na skutek korozji.
samochód
Author: Black nexus.eu Photography
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zyskamy pewność, że nasze auto jest w dobrym stanie, zaś do schowka trafią niezbędne dokumenty, pozostaje nam tylko jedno zadanie: pakowanie bagażu. Postarajmy się większość przedmiotów ulokować w bagażniku, tak aby w kabinie było dużo miejsca dla pasażerów.

Możemy dodatkowo skorzystać z bagażników zewnętrznych, wyposażonych w belki dachowe - aluminiowe tudzież stalowe - czytaj o belkach dachowych. Bagażnik bazowy jest potrzebny do zamontowania boxa, uchwytów rowerowych i innego typu akcesoriów na dachu samochodu. Bagażnik dostosowujemy na podstawie marki, modelu, roku produkcji oraz typu nadwozia samochodu. Produkty sprawdzają się też idealnie w momencie przewożenia nart i rowerów. Jazda tak wyposażonym samochodem
autem, z całą pewnością nie sprawi nam żadnych problemów podczas urlopu - dowiedz się więcej.

Tags: samochód, akcesoria, korozja