Pamiętaj, że swoją deklarację pit możesz wysłać też przez internet, to rzeczywiście komfortowe rozwiązanie

Posted on 29/08/2018 2:16pm

Z nadejściem wiosny przychodzi okres, gdy powinno rozliczyć się ze skarbówką z dochodów za rok miniony. Rozliczenia podatkowe trzeba składać w określonym terminie. Można uczynić to własnoręcznie w obiekcie Urzędu Skarbowego, pod który się należy, przesłać PIT listem za potwierdzeniem odbioru albo zdecydować się na rozliczenie podatku za pośrednictwem internetu. To ostatnie wyjście bywa niezwykle dogodne dla podatnika.

rozliczanie PIT
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Poślij deklarację internetem, to nie jest trudne

Od jakiegoś czasu istnieje możliwość, by rozliczać pit przez internet 2014 rok nie jest tutaj odstępstwem. Wprost przeciwnie, coraz większa grupa podatników zauważa korzyści płynące z tego sposobu. Rozliczenie deklaracji pit w samym urzędzie często łączy się z uciążliwym staniem w kolejce oraz zburzeniem porządku calutkiego dnia. Osoby, które pracują w innym mieście, aniżeli położony jest ich Urząd Skarbowy, często są zmuszone wciąć wolny dzień, żeby móc złożyć dokumenty w godzinach urzędowania urzędu. W tym momencie kłopot ten traci na znaczeniu, ponieważ każdy, kto posiada internet, ma możliwość wysłać własną deklarację drogą elektroniczną.

rozliczenie PIT
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Nie zapominaj o możliwości przekazania 1% podatku

Kolejną sprawą, o której warto pamiętać, okazuje się 1% podatku, który można przeznaczyć na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. 1 procent na opp nic podatnika nie kosztuje, po prostu może on zadysponować tą malutką cząstką swojego podatku. Sporo organizacji oraz fundacji potrzebuje wsparcia finansowego, aby móc nadal funkcjonować i robić coś dobrego, zatem nie powinno się pozostawiać tych pieniędzy skarbówce. Przekazanie 1% okazuje się nieskomplikowane, ponieważ starczy w wyznaczoną tabelkę wpisać numer KRS wytypowanej organizacji oraz kwotę. By dowiedzieć się więcej wejdź na .

Nie zapomnij o punktualnym złożeniu deklaracji

W przypadku złożenia pita bardzo ważna okazuje się terminowość. Na witrynie Ministerstwa Finansów jest możliwość znaleźć dokładną listę, w jakim czasie powinno się złożyć deklarację. Największa grupa podatników musi rozliczyć się do 30 kwietnia 2015 roku, więc nie należy czekać do końca oraz stać w długich kolejkach. Deklarację można posłać już teraz za pomocą internetu albo złożyć w wyznaczonej jednostce skarbowej, do jakiej się należy.