Pamiętaj o regularnej wymianie filtra powietrza

Posted on 09/10/2020 12:36pm

Prawidłowa eksploatacja auta to w znaczącej mierze kwestia użycia odpowiednich filtrów. Jak każde inne składowe auta, również one mają swoją wytrzymałość, po przekroczeniu, której kierowcy nie pozostaje nic innego jak wymiana i koszty usługi.
Pierwszym, widocznym z zewnątrz filtrem jest
filtry do aut sportowych
Author: Ben
Source: http://www.flickr.com
filtr powietrza. Przez niego przechodzi powietrze oraz wychwytywane są małe zanieczyszczenia. Odpowiada on bowiem za niedopuszczenie do silnika większych cząsteczek kurzu, czy pyłu. Koszt wymiany filtra powietrza oscyluje w granicach 100 złotych, filtr taki powinien umożliwić kilkanaście tysięcy kilometrów przebiegu. Z kolei częstszej wymianie podlega filtr oleju. Jest on odpowiedzialny za wychwytywanie zanieczyszczeń z płynu, które pojawiają się w czasie trwania pracy silnika. Kolejny poziom filtrowania usuwa kolejne cząsteczki, których nie wyeliminował ochronny filtr powietrza. Jest bardziej czuły i podatny na drobnego rodzaju nieprawidłowości. Najczęściej wyłapuje większe cząsteczki pyłu, ale także małe elementy metalowe. Na pocieszenie, bardziej wyczulonym elementem jest filtr paliwa, natomiast jeśli chodzi o filtr oleju ford focus 1998 - 2005 Turbo Diesel.
Właściwa filtracja paliwa zapewnia dobrą jakość płynu, który napędza nasz samochód. Zdecydowanie bardziej wyczuleni powinni być właściciele aut z silnikiem Diesla niż tradycyjnych na benzynę.

Czy masz chęć poznać opisywaną tematykę z całkowicie odmiennej strony? Jeśli tak, to przeczytaj też wpisy z witryny (https://calus-p.pl/barierki/448-podpora-dla-rowerzystow.html), które znajdziesz po kliknięciu tu.

Chodzi tu o rozwiązania konstrukcyjne. Do najczęściej stosowanych form filtrowania zaliczane są filtry siatkowe zabezpieczające oraz modele papierowe.


Umiejscowienie, w jakim znajduje się filtr paliwa , to przestrzeń między pompą a wtryskiwaczem. Gdzieniegdzie filtr paliwa umieszcza się schowany głęboko w sercu silnika, w okolicach podwozia, z odpowiednią obudową. Nie jest to wygodne dla kierowców. Najczęściej więc stosuje się pierwszą z wymienionych lokalizacji. Jest to rozwiązanie czysto pragmatyczne. Jednak w przypadku usterki bądź słabej jakości wykonania, nieodpowiednia eksploatacja znacznie się skróci.

Jeżeli masz życzenie przeczytać większą porcję publikacji na analizowany tu temat, to bardzo zalecam ten tekst (https://motolegend.pl/kaski-motocyklowe-szczekowe) - kliknij oraz zobacz, czy przykuła Twój wzrok.

Dobrej jakości filtr paliwa daje nadzieję kierowcy na kilkadziesiąt, a dokładniej 15-50 tysięcy przejechanych bez przerwy kilometrów. Dużo zależy przy tym – poza zamontowanym filtrem – od dolewania benzyny lub oleju napędowego stosownej jakości.

Tags: samochód, auta, pompy, filtr, metalu, pojazdu, powietrze, samochodu, powietrza, kierowców, złotych, samochodach, jakości, silników, filtrów, oleju, silnikiem