Jak znaleźć zwłaszcza odpowiedni i uczciwy warsztat samochodowy?

Posted on 11/07/2018 7:20pm

Niezależnie od tego czy jesteśmy właścicielami, eksploatatorami czy może kierujemy czterokołowcami w ramach zadań służbowych szybciej czy później staniemy przed nieodzownością doboru serwisu. W takim momencie pojawia się wątpliwość - czym się inspirować wybierając serwis?

Jeżeli nie możemy polegać na opinii znajomych albo współpracowników na temat warsztatu, jakiego usługami jesteśmy zainteresowani, musimy samodzielnie przetestować czy wyselekcjonowany przez nas serwis jest godny wiary.
felga do auta
Source: pixabay
Podstawową sprawą, na którą trzeba zwracać uwagę jest pierwszy kontakt z zakładem a także osobą do tego wyznaczoną, może być to konsultant serwisowy, kierownik warsztatu, względnie mechanik. Kierujmy atencję na to, jak agent warsztatu się do nas zwraca, czy jest skupiony na rozstrzygnięciu trudności jak też zaoferowaniu nam przystępnego rozwiązania. W chwili kiedy przyjeżdżamy do warsztatu doradca powinien być przygotowany na naszą wizytę, posiadać dla nas czas o umówionej godzinie jak też przyszykowane wstępnie zlecenie. Jeżeli jesteśmy już na miejscu musimy kierować uwagę na wygląd serwisu, nie jedynie na część służącą do podejmowania klientów, ale też miejsce, w jakim serwisowany będzie nasz samochód . Przypatrzmy się czterokołowcom naprawianym, jak są postawione, czy nie ma opcji ich losowego uszkodzenia czy trwałego pobrudzenia. Sprawdź osiągalne części Audi.
sportowy samochód
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
W czasie reperacji samochodu, w szczególności w warsztacie blacharsko-lakierniczym sporo wątpliwości budzi sprawa pojazdu zastępczego (szukaj na Pamiętajmy, że punkt nie ma obowiązku udostępnienia nam pojazdu zastępczego, chyba że wypływa to z umowy zawartej pomiędzy zakładem a ubezpieczycielem lub firmą zarządzającą naszą flotą. W razie dodatkowych kosztów napraw pojawia się dylemat wyboru części.Chcąc okroić wydatki szukamy tańszych Toyota części aniżeli proponowane nam przez warsztat. Trzeba pamiętać, iż zapewniając części oraz materiały eksploatacyjne do serwisu na własną rękę, bierzemy na siebie obciążenie za ich jakość i należyte dostosowanie.

Tags: Auto, pojazd