Pomysł na firmę - skup pojazdów powypadkowych

Posted on 05/12/2017 4:03pm

Ilość zarejestrowanych w Polsce wozów bez ustanku rośnie. Wydawałoby się, iż powinno wreszcie nastąpić zahamowanie owego przyrostu jednak prawda jest taka, że coraz więcej pojazdów jeździ po naszych szosach.


Znak drogowy


Im więcej czterokołowców tym więcej wypadków. Jest to zależność przynajmniej wprost proporcjonalna aczkolwiek zdawałoby się, że funkcja owa wzrasta wykładniczo jako że im więcej samochodów tym mniejsza będzie ich wartość. Z kolei im mniejsza wartość pojazdów tym mniejsze poszanowanie nabytego pojazdu przez właściciela (wielu kierowców nie ma tak dużo wyobraźni, by wziąć pod uwagę również zdrowie i życie swe oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego). Dlatego coraz więcej jest wypadków w wyniku których mnóstwo samochodów nie nadaje się do dalszego użytku. W takim wypadku nadają się jedynie do kasacji lub do punktu zwanego skup samochodów powypadkowych.
Opisane powyżej zjawisko powoduje, że coraz to ciekawszym pomysłem na przedsiębiorstwo jest otworzenie skupu aut powypadkowych czy też zwyczajnie felernych. Ogólna reguła prowadzenia tego rodzaju firmy polega na tym iż: zjawia się konsument zaciekawiony sprzedażą felernego wozu – zazwyczaj nie pojawia się osobiście acz za pomocą rekomendacji przyjaciół czy też wyszukanych w internecie informacji. W następnej kolejności wartość auta jest szacowana przez specjalistę zatrudnionego w skupie, dokonywana jest transakcja sprzedaży czterokołowca za oszacowaną uprzednio sumę, samochód jest rozebrany na fragmenty.


Fragmenty, jakie się nadają do użytku są sprzedawane, z kolei fragmenty nie nadające się do dalszego użytkowania są zezłomowane lub potraktowane jako odpad do recyklingu.

Tags: samochód, czas, auta, olej, skup samochodów