Ponowne uprawomocnienie tachografu przed ustawowym terminem

Posted on 04/12/2017 10:04am

firmy nie powinny lekceważyć obowiązku kalibracji tachografów chociażby z powodu konsekwencji grzywny, jakie będą nakładane za jej nieobecność.


Kalibracja tachografu jest obligatoryjna dla firm transportowych.
Koszta wynikające z niedopilnowania terminu kalibracji czy też powstania okoliczności które sprawiają, że legalizacja ta traci swą legalność, to 2000 złotych dla osoby zarządzającej w przedsiębiorstwie i 1000 zł dla przedsiębiorstwa. Wziąwszy owe koszta pod uwagę powinniśmy znać wytyczne, które wiążą w aktualnych prawnych wymaganiach tyczących się kalibracji. Dowodem przeprowadzenia kalibracji tachografu w pojeździe będzie tabliczka instalacyjna mieszcząca wymagane dane, jak również zabezpieczenie plombownicze, znajdujące się na połączeniu skrzyni biegów a także impulsatora i samego tachografu – w przypadku analogowych tachografów. Instalacyjna tabliczka naklejana jest zazwyczaj na słupek „B” czterokołowca po ukończonych działaniach kalibracyjnych, zaś ważką wiadomością staje się dla nas wówczas data zrealizowania kalibracji, a szczegółowiej data wyznaczenia współczynnika „w” pojazdu oraz wyznaczenia średniej wartości tocznego obwodu kół osi napędowej.


umowa
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com


tankowanie
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com


Data wykonania badania zachowuje swoją ważność przez czas 24 miesięcy, licząc od dnia jego zrealizowania.
Oprócz konieczności zwrócenia uwagi na datę trzeba także pamiętać o innych powodach, dla których będziemy zmuszeni do zrealizowania ponownej kalibracji przed upływem jej czasu obowiązywania. Przypadki, które narzucają ponowną kalibrację, zawarte są w definicji kalibracji, którą możesz odnaleźć w zarządzeniu 136/2002 r.

Tags: dom, sport, części, firm