Powtarzalność nasza powszednia. Jak to jest z tym poszukiwaniem sensu w normalnych dniach? Czy w ogóle warto się starać?

Posted on 04/10/2020 8:01am

W każdym roku czekają nas pewne zdarzenia, jakie mieliśmy okazje już poznać, jakie są powtarzalne i po prostu powtarzają się, jak cykliczne jest życie. Jeśli bowiem spojrzymy na przyrodę, to każdy z nas wie, że są pory roku, które zachodzą po sobie. Jeśli popatrzymy na nasze życie, to też dostrzeżemy, iż kalendarz każdego roku prezentuje się podobnie, są te same dni, lecz jest inny rok. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego i nie możemy sobie wyobrazić, aby nagle stało się inaczej.
pit online
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Każdy rok to następne wyzwania, ale wiele z nich jest bardzo podobnych jak każdego roku. Na przykład składanie deklaracji podatkowej, w tym roku będzie to Pit za 2014, za rok znów tego dokonamy, to owa powtarzalność - .

Stworzyliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne informacje na frapujący Cię temat. Przejdź do następnego artykułu oraz czytaj wpis streaming konferencji.

Więc liczby są zmienne, ale tak naprawdę wiele rzeczy jest powtarzalnych. W każdym roku celebrujemy te same święta, czekamy na te same dni, celebrujemy urodziny i imieniny, choć i tak niezwykle odczuwamy upływ czasu.
Niestety, jest to nieuniknione, bo choć powtarzalność występuje w każdym życiu, to jednakże z każdym rokiem stajemy się trochę innymi osobami. Tak to już jest, nieuniknioność upływu czasu jest też uzasadnieniem powtarzalności, w wolnym tłumaczeniu, to że tyle rzeczy się powtarza świadczy o tym, że wszyscy przemijamy. Właśnie to podczas okresu jesiennego, a tym bardziej w trakcie zimy to czuć, bo w lato jesteśmy trochę rozmarzeni, trochę w innej rzeczywistości i nie myślimy za bardzo nad takimi rzeczami. Pora na refleksję pojawia się, kiedy robi się zimno, gdy nasze plany wakacyjne znów muszą
rozliczenie
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
dojrzeć do lata. Są jednakowoż ludzie, którzy odpowiednio się w tym czują, w tej powtarzalności, bo wyraża to w jakiś sposób poziom naszego bezpieczeństwa.

Bo jakby to było, gdyby każdy dzień był usiany niepewnością, a każdy rok ogromną niewiadomą? Poniekąd tak jest, przecież nie wiemy czy zbliżający się rok przyniesie szczęście (być może jakąś wygraną) czy raczej coś nieprzyjemnego (choroba, śmierć kogoś bliskiego), niemniej, to że są te same punkty w każdym roku sprawia, iż mamy pewne drogowskazy. To tak jak spacerujemy po lesie lub jeździmy autem po obcym kraju. Żeby się nie zgubić wymagamy drogowskazów. Drogi są wszędzie podobne, lecz nie zawsze trafiamy w odpowiednie miejsce, a by się nie zgubić potrzebujemy wsparcia, właśnie w postaci takich punktów.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przeczytać nasz artykuł. Jeśli czujesz ochotę na inne, to kliknij link zbiór danych osobowych i przenieś się do następnej strony.

Dlatego każdy z nas ich potrzebuje – w większym lub mniejszym stopniu.Tags: samochód, bezpieczeństwo, refleksja