Przykładowe zalety wynajmu pracowników, w jakich sytuacjach takie rozwiązanie się sprawdza.

Posted on 13/07/2022 7:38am

Marzeniem wielu pracowników jest umowa na czas nieokreślony z pełnym zusem, rzecz jasna w odpowiedniej wysokości. Lecz nadal jest wielu ludzi, którzy, które z jakiegoś powodu takiej umowy nie posiadają. Niekiedy wynikało to będzie ze specyfiki rynku pracy, gdzie po prostu nie będzie możliwości na to, aby zyskać stały etat.

rozmowa kwalifikacyjna
Są też osoby, które lubią niezależność i swobodę, i po prostu nie chcą się wiązać. Wolą one świadczyć pracę na swoich warunkach, wykonując różnego rodzaju projekty czy zlecenia, bez obowiązku codziennego zbierania się do pracy. Rzecz jasna taki model pracy będzie się wiązał z tym, że przez pewien okres roku można nie mieć żadnych zleceń, a potem trzeba będzie pracować dużo więcej niż zwykły etat.

Sytuacja tego typu ma na przykład miejsce w budownictwie. Od wiosny do jesieni ludzie z tej branży nie narzekają na brak zajęcia. Jednak zima jest taką porą roku, że z ilością zajęć różnie bywa, dlatego też często się zdarza, że w tym czasie większa liczba pracowników może mieć przymusowy odpoczynek.

Aktualnie coraz popularniejszy pośród naszych firm jest outsourcing kadr (tamta strona).

Kiedy uznasz, że ten tekst jest ciekawy, kliknij na odsyłacz do serwisu (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/e-deklaracje-pit-37/), który posiada fascynujące informacje na opisywany wątek - będą one z pewnością ciekawe.

Tu również przede wszystkim jest on wykorzystywany w firmach, w których występuje sezonowość. Na przykład branża spedytorska i handlowa potrzebuje większą liczbę pracowników w okresie przedświątecznym. Taki okres trwa parę tygodni, i w tym okresie sporo firm powiększa załogę nawet o kilkadziesiąt procent, jednak nie zatrudniając tych ludzi na stałe.mężczyzna przy komputerze, praca
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji całościową obsługą pracowników, ich szukaniem, podpisywaniem umów i pensjami zajmuje się wynajęta w tym celu agencja pracy szczecin, a firma wynajmująca kadrę będzie się z kolei rozliczać z taką agencją. Dla firm potrzebujących na przykład zwiększoną ilość pracowników w pewnych okresach czasu jest to bardzo dobre rozwiązanie . Nie trzeba się w takim przypadku martwić ani o szukanie tych pracowników, ani o ich zatrudnianie, wystarczy złożyć zapotrzebowanie w agencji, a wszystkimi sprawami związanymi ze znalezieniem odpowiednich ludzi zajmą się jej pracownicy.

Tags: praca, firma, pracownicy