Samochód perfekcyjny, czyli jak usunąć rysy

Posted on 11/07/2018 7:18pm

Zarysowanie lakieru na samochodzie może zdarzyć się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu i ostrożnemu kierowcy. Rysa na pojeździe może być skutkiem nie tylko naszej krótkiej nieuwagi, ale również wybryku chuliganów. Niezależnie od przyczyny zarysowania każdy właściciel samochodu chce tą wadę usunąć. Jak to wykonać najefektywniej?


Auto
Author: Marcus Balcher
Source: http://www.flickr.com

Usuwanie rys z samochodu uzależnione jest od tego, jak jest głęboka. Wśród kosmetyków do pielęgnacji samochodu są specjalne produkty, które pozwalają na usuwanie rys z samochodu niezależnie od tego, jak są one głębokie. Wśród tych produktów są między innymi pasty, które usuwają nawet dużych rys na karoserii pojazdu. Pasty te można stosować do usuwania zarysowań ,które powstały na starych oraz nowych modelach samochodów - więcej. Regeneracja uszkodzeń , które powstały na lakierze jest z pomocą tych past szybka oraz bardzo skuteczna. Dzięki tym pastom możliwa jest regeneracja karoserii , które pokryte zostały lakierem metalicznym, perłowym i wodnym. Kosmetyk nakłada się na samochód za pomocą ściereczki zrobionej z bawełny lub delikatnej gąbeczki.


Rysy na aucie można usunąć także środkami, które mają postać mazaka. Są one tak samo skuteczne, jak pasty. Kosmetyki te umożliwiają usuwanie płytkich oraz głębokich zarysowań samodzielnie. Jeśli nie chcemy rys usuwać samodzielnie, to możliwym rozwiązaniem jest odprowadzenie auta do lakiernika - Renowacja zarysowanego lakieru u lakiernika nie zawsze skończy się nałożeniem świeżej warstwy lakieru. Na ogół stosowanym sposobem usuwania rys z pojazdu u fachowca jest polerowanie. Zabieg polerowania powoduje, że lakier na aucie nabiera takiego samego wyglądu, jak przed pojawieniem się zadrapań. Jeżeli zarysowanie jest naprawdę głębokie, czyli sięga aż do warstwy podkładu, nie pozostaje nam nic innego, jak nałożenie nowej warstwy lakieru.Powstania zarysowań na aucie nie da się uniknąć. Do powstania niektórych przyczyniamy się sami, w niewłaściwy sposób czyszcząc pojazd.


Rysy na aucie mogą powstać także w czasie jazdy, kiedy spod kół samochodu wypryskują drobne kamyczki. Zazwyczaj można je usunąć, polerując pojazd, ale są i takie, których nie usunie nawet najlepszy preparat polerujący. W takiej sytuacji konieczna będzie wizyta w salonie lakierniczym.

Tags: samochód, zarysowania, Rysy, kosmetyki samochodowe, regeneracja karoserii