Sprawdź kiedy jest czas na kasację pojazdu.

Posted on 30/06/2015 10:03am

Obecnie na polskim rynku jest sporo firm, które trudnią się kasacją i złomowaniem samochodów, jakie nie nadają się już do użytku w ruchu drogowym albo z powodu swojego wieku nie powinny już dłużej poruszać się po ulicach. Bardzo łatwo je odszukać w internecie, ponieważ mają nie tyko swoje strony-wizytówki, lecz także wrzucają pełno ogłoszeń i propozycji skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Złomowanie pojazdów
Author: Scott.Symonds
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa z tej branży pojawiły się jak grzyby po deszczu, bo złomowanie pojazdów jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji i żeby legalnie pozbyć się nieużywanego samochodu, po prostu trzeba go oddać na złom. Oczywiście firma przyjmująca pojazd musi wystawić klientowi stosowne zaświadczenie.

Firmy często troszczą się o to, żeby transakcja była opłacalna dla obu stron, a dzięki temu, że oferują też niezobowiązującą wycenę auta telefonicznie albo mailowo, klient może zrobić sobie wstępne rozeznanie wśród garstki firm i dokonać wyboru tej, która proponuje najkorzystniejszą ofertę.

Bardzo ważne, abyśmy podali typ pojazdu, jego markę, model, rocznik, parametry techniczne (najlepiej uzupełnione o zdjęcie). A jak najlepiej zlokalizować auto-szrot w pobliżu naszego miasta? Wystarczy wpisać frazę „kasacja” z niedaleko leżącym większym miastem, na przykład: „kasacja pojazdów Bydgoszcz” albo „kasacja samochodów Warszawa”, żeby uzyskać naprawdę sporą ilość firm.

Złomowanie pojazdów
Author: Koziro Hasegawa
Source: http://www.flickr.com
Warto poszukać takiej firmy, która zapewnia własny transport auta do stacji demontażu pojazdów. Jeżeli poszukujemy możliwości złomowania w Małopolsce, fraza „złomowanie pojazdów Kraków” będzie zdecydowanie trafniejsza. Naturalnie, trzeba wziąć pod uwagę to, że w różnych zakątkach kraju i różnych miastach koszty będą różne. Za takie działania jak kasacja samochodów Warszawa może płacić trochę więcej niż małe miasta z północno-wschodniej części kraju, lecz już Poznań, Toruń czy złomowanie samochodów w Poznaniu powinny mieć ceny na podobnym poziomie.

Jeżeli przed nami złomowanie pojazdów Łódź może mieć najwyższy cennik z uwagi na sporą konkurencję w tej branży, jednakże pamiętajmy, by skupić się nie tylko na tym, co dostaniemy w zamian, ale także na dokumentach - zaświadczeniu o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, które posłuży do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji, unieważniony dowód rejestracyjny naszego auta i tablice rejestracyjne oraz kartę pojazdu, jeśli ją mieliśmy. Więcej na https://dokasacji.pl/artykul/lodzkie. Otrzymane dokumenty pozwolą też na rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem.

Tags: model, transport, recykling, umowa, płatność