W jaki sposób założyć autokomis?

Posted on 05/12/2017 4:03pm

Interesujesz się samochodami? Pomyśl o otwarciu własnego komisu samochodowego. Starczy, że odnajdziesz znakomicie zlokalizowany i zadbany plac, a także zatroszczysz się o atrakcyjną reklamę swojej działalności.


fotogram - sklep
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Na czym polega ów biznes? Posiadacz czterokołowca powierza sprzedaż swego czterokołowca właścicielowi autokomisu. Ten pierwszy określa cenę, jaką chce otrzymać za czterokołowiec. Posiadacz komisu samochodowego zarabia na prowizji, która zostaje ustalona od sprzedanego czterokołowca. Komisy samochodowe cieszą się dużym powodzeniem pośród osób, które chcą pozbyć się leciwego czterokołowca i zakupić nowy. Z jakiego powodu? Posiadacz, wstawiając wóz do komisu samochodowego, nie musi wcale przejmować się całym procesem szukania kupca. Skup samochodów oraz znalezienie klienta to zadanie posiadacza komisu.
Dla właściciela autokomisu najważniejszy jest plac, na jakim eksponowane będą wozy przeznaczone do sprzedania. Jego nawierzchnia będzie zależeć przede wszystkim od tego, ile aut zamyślasz prezentować. Jeśli myślisz o naprawdę profesjonalnym komisie samochodowym, na placu musi się bez trudności zmieścić przynajmniej parę - kilkanaście pojazdów. Jak rozkręcisz biznes, być może będziesz potrzebować powierzchni dla powyżej 50, a może 100 aut. Miej na względzie, że klienci powinni mieć swobodny dostęp do każdego z czterokołowców. Pamiętaj, że liczą się wymiary po otwarciu wszystkich drzwi pojazdu - razem z bagażnikiem.


Na obszarze nawet najprostszego komisu samochodowego musi znaleźć się również miejsce na pomieszczenie biurowe. Zazwyczaj jest to blaszany kontener, ale jeśli ma to być wielki komis samochodowy, wtenczas zastanów się nad solidniejszą budowlą.

Tags: auta, pojazdu, właściciel, pojazd