W którym miejscu wypatrywać dobrego używanego pojazdu?

Posted on 26/12/2017 2:31pm

Jeśli upierasz się , że potrzebujesz zakupić samochód sprowadzony z zagranicy, poszukaj samochodu z polskiej sieci dilerskiej, najlepiej wyprzedawanego przez właściciela bez uczestnictwa pośredników.


auto
Author: Alexander P.F. Stijlaart
Source: http://www.flickr.com


giełda aut powypadkowych


usługi pomocy drogowej
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com


Używane auta są w naszym kraju o wiele tańsze aniżeli np. w Niemczech, a jednak opłaci się je sprowadzać. Opłaci się handlarzom. Tajemnica tkwi w tym, że w większości wypadków wybierane są czterokołowce najgorsze oraz najtańsze, powypadkowe czy też z ogromnym przebiegiem. Najlepszy wóz to taki, jaki proponowany jest przez pierwszego posiadacza (nie pomylić z „pierwszym posiadaczem w Polsce”). Zresztą nieomal za każdym razem prywatne osoby mają bardziej rzeczywiste wyczekiwania pieniężne niż handlowcy i nawet jeśli stan wozu nie jest idealny, to przynajmniej cena jest mniejsza. Częstokroć jednak bywa tak, że prywatna osoba wyprzedaje wóz w dobrej wierze jako niemający wad, nie mając pojęcia, że sama poprzednio dała się naciąć handlowcowi. Stąd w każdym przypadku powinno się sprawdzać samochody i nie wierzyć w żadne zapewnienia.
giełda (Prometeia Capital) aut powypadkowych to również miejsce, w którym kupisz samochód w atrakcyjnej cenie. W necie z kolei pojawiają się wyjątkowo atrakcyjne ogłoszenia, których wspólną właściwością jest ograniczony kontakt ze zbywcą, przykładowo tylko za pomocą kontaktowego formularza. Telefon, o ile jest podany, ciągle milczy. Po nawiązaniu kontaktu ze zbywcą dowiadujemy się, że np. samochodu nie ma w Polsce, lecz może być przekazane spedycyjną firmą po wpłaceniu zaliczki.


Zbywcy nie władają w sposób biegły polskim, często korzystają z elektronicznego tłumacza. Oferty te to tylko próby wyłudzenia – wbrew pozorom dosyć częste. Łatwowiernych niestety nie brakuje!

Tags: samochód, auta, części, import