Ważne kwestie dla młodego przedsiębiorcy. W jaką wiedzę wyposażyć się na początku?

Posted on 07/10/2020 6:07pm

Organizowanie zespołu zwykle zajmuje dużo czasu, zwłaszcza kiedy dopiero rozpoczynamy swoją działalność i stawiamy pierwsze kroki. Jeśli sporo rzeczy możemy zrobić samodzielnie, to świetnie, ale kwestie rachunkowe, za które odpowiadamy, najlepiej jest powierzyć komuś doświadczonemu, z właściwym przygotowaniem, kompetencjami i zorientowanemu w świecie księgowości. Można dokonać wyboru spomiędzy 2 możliwości – zewnętrznego biura rachunkowego, lub księgowego na etacie.

Posiadanie wśród pracowników księgowego, który na bieżąco wprowadza do systemu i księguje dokumenty oraz sporządza faktury itp., jest szalenie wygodne za sprawą kilku względów.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj bez zwłoki, co znajduje się w najświeższym wpisie (https://www.rathgeber.pl/produkty/etykiety-i-naklejki-foliowe) - on również zapewne okaże się wartościowy!

Podstawowa sprawa - obieg informacji jest znacznie szybszy. Księgowy po prostu jest w firmie i w każdym momencie może służyć pomocą i radą. Księgowy analizuje comiesięczne bilanse, na bieżąco doradzi nam, czy warto przejść na liniowy podatek dochodowy, podsumuje klientów, przygotuje dokumenty i wszelkiego rodzaju pisma (poznaj portal Cena Biznesu). Księgowy w firmie może jednocześnie być osobą z sekretariatu oraz prowadzić naszą korespondencję. Co więcej przypilnuje wszelkiego rodzaju opłat, podpowie do kiedy PIT, zajmie się sprawami kadrowo-płacowymi itd..
dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli nasz personel będzie używać prywatnych aut do celów służbowych, wówczas możemy zwrócić im koszty używania prywatnych aut. Rozliczać powinni się z faktycznie przebytych kilometrów, a dokument, który powinni stworzyć to ewidencja przebiegu pojazdu, jaką prowadzi księgowa. Kilometrówka, a konkretnie jej stawka, oznaczana jest w celu ustalenia zwrotu kosztów podróży w podróży służbowej - w przypadku personelu (kilometrówka). Jednak w przypadku, gdy samochodem służbowym będziemy jeździć sami, opłata za jeden kilometr jest bardzo istotna, ponieważ wydatki związanie z jego eksploatacją można wliczyć do kosztów firmy. Kilometrówka jest wtedy odejmowana od podatku dochodowego. Należy uważać na liniowy podatek dochodowy!


Gdy nie musimy się głowić, do kiedy PIT albo czy przelew ZUS-ów poszedł w terminie, można spokojnie oddawać się naszej pasji i realizować swoje założenia w przedsiębiorstwie, rozszerzając pole jej działalności i skupiając się na dynamicznym rozwoju (czytaj do kiedy pit (zobacz program do obliczania pit) złożyć).

Tags: ZUS, PIT, opłaty