Wszystko, co musisz wiedzieć o wymianie ogumienia zimowego na ogumienie letnie

Posted on

opony zimowe
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
Każdy kierowca powinien zapewne wiedzieć kiedy powinno się wymienić opony zimowe na opony letnie. Twierdzi się, iż wymiany opon na letnie dokonujemy wtedy gdy średniodobowa temperatura wynosi ponad 7 stopni Celsjusza. PLATIN przekazuje opony letnie, także zimowe, wysokiej jakości i dla wszystkich wymagań, do samochodów osobowych, także dostawczych. Opony PLATIN letnie z kierunkowym bieżnikiem, gwarantuje kierowcy bezproblemową jazdę w czasie chwiejnych warunków pogodowych. Taki bieżnik umożliwia szybkie odprowadzanie wody, a oryginalna mieszanina gumowa wykorzystana przy produkcji zapewnia dobrą przyczepność. Powinniśmy przestrzegać sugestii producenta odnoszących się do prawidłowego ilości powietrza w kołach. Prawidłowe ciśnienie wpływa w dużej mierze na przyczepność auta oraz długość drogi hamowania.

Źle napowietrzone ogumienie to również wyższe koszty zużycia paliwa auta. Samochód podróżujący na kołach o zbyt niskim ciśnieniu powoduje skrócenie jej żywotności.
kliknij tu
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego tak naprawdę należy to robić i czym one się charakteryzują? Ogumienie letnie w polskich warunkach pogodowych nadaje się na czas, który trwa od kwietnia do października. Jeżeli mieszkasz w takim mieście, jak np. Wrocław, a nie w górskich miastach to kwiecień jest dobrym czasem na wymianę ogumienia. Jest wtedy małe prawdopodobieństwo opadów śniegu i ostrych zmian pogodowych. To też na opony letnie Wrocław (sprawdź) może zdecydować się wcześniej, niż inne miasta, jak np.

Zakopane. Opony letnie przystosowane są do temperatur od 7 stopni Celsjusza. Tylko wtedy zapewniają nam odpowiednią przyczepność w czasie jazdy. Cecha ta bierze się z mieszanki, z której są one wykonane. Jest ona twardsza, niż w przypadku ogumienia zimowego. Kolejną właściwością, która rozróżnia zimowe od letnich jest wysokość bieżnika. Opony letnie Wrocław mają stanowczo niższy bieżnik.

Tak jest w przypadku, gdy są one przeznaczone na standardowe warunki drogowe. Dla pozostałych dróg, np. szutrowych w Szklarskiej Porębie bieżnik może być wyższy. Na naszym rynku mamy duży wybór marek, które oferują klientom rozmaitą jakość w zróżnicowanym obszarze cenowym. Są to np. opony kleber. Wymagania w stosunku do opon letnich są mniejsze, dlatego też mogą one pochwalić się niższym kosztem. Dzięki użyciu szczególnej technologii bieżnika gwarantuje właściwe odprowadzanie ciepła i zabezpiecza oponę przed szybkim grzaniem.

Opony PLATIN letnie (kliknij tutaj) ze względu na swoją budowę przeznaczone są dla aut osobowych. Najlepiej sprawdzi się w powszedniej jeździe po ulicach miasta, lecz też prawidłowo służy na dłuższych trasach. Zastosowany w produkcji opon blok barkowy o dużej trwałości przyczynia się do płynności i trwałości opony w czasie szybko pokonywanych skrętów. Przez niemal dwa sezony w Polsce zazwyczaj są niskie temperatury . Zestaw opon zimowych jest na ten okres niezbędny. Opony na zimę, zrobione są z odpowiedniej mieszaniny gum. Te niezwykłe cechy w połączeniu ze specyficznym wyżłobieniem bieżnika sprawiają, że auto dobrze przylega do drogi. Zimą kiedy popada śnieg i na nawierzchni robi się ślisko, kierowcy muszą w pierwszym rzędzie ostrożniej prowadzić auto a dodatkowo mieć opony wymienione na zimowe ogumienie, które zagwarantuje każdemu kierowcy bezpieczniejszą jazdę. Oferta opony zimowe Dębica jest wyjątkowo bogata, obejmuje m.in. opony zimowe przygotowane szczególnie na krajowe trasy - jak Dębica Frigo.

Tags: bieżnik, koła, ogumienie, samochodów, gumy, kierowca