Czemu warto kupić i podróżować klasycznym pojazdem?

Posted on 07/06/2018 10:08pm

Ludzie nabywają zabytkowe samochody z mnóstwa przeróżnych motywów. Dla niektórych wybór jest melancholią za ich przeszłością, dla drugich może to być pragnienie jechania pojazdem co odznacza się od mnóstwa modnych aut przemieszczających się po polskich drogach i parkujących na parkingach.

kierownica samochodowa
Author: dylanspangler
Source: http://www.flickr.com
Motoryzacja - sprawdź naszą propozycję - ciągle się rozwija ale nie każdy pragnie za nią nadążać. Pracujący silnik klasycznych pojazdów może wnieść mnóstwo przygód i korzyści finansowych do naszego żywota w konfrontacji z nowoczesnym autem. Zabytkowe auto potrzebuje znacznie więcej ingerencji niż każde nowe auto, i nie każdy mechanik pojmie starszą technologię. Wielu mechaników było wychowywanych na komputerach, zamiast na gaźnikach, silnikach i hamulcach kablowych. Dzięki globalnej sieci, znalezienie elementu do swojego klasycznego samochodu nawet tego, który jest dosyć nietypowy, jest łatwiejsze niż 10-15 lat wcześniej.

Wcześniej posiadacz samochodu potrafił wymontować zepsute części. Bywało to tak łatwe jak w rowerze i ponowna konserwacja uszkodzonych elementów była znaną doświadczeniem w garażu i warsztatach przez dziesięciolecia, ale postępująca motoryzacja (https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar/czesci_odkurzaczy_techkar/pozostale-czesci-odkurzaczy-techkar,2,3591) w ostatnim czasie zniwelowała te możliwości. Dawniej części takie jak np. alternatory, akumulatory były dobre. Wytrzymywały dziesiątki lat bez wymienienia to w współczesnym pojeździe, po 2-3latach nadają się do kosza, aby zamienić go na nowy zamiennik i przedstawiają właścicielowi pojazdu rachunek na kilkaset złotych. Amortyzacja jest kolejnym kluczowym minusem nowoczesnej motoryzacji (polecam: www.ceneo.pl/Kolpaki). Nawet dosyć popularne marki mogące kosztować 100tys-150tys PLN, gubią tysiące złotych w ciągu pierwszych 12 miesięcy używania w amortyzacji samochodu. Dołączmy do wydatków obsługę dealerów, naprawę w ASO, a rachunki wkrótce będą piętrzyć się, całość dla samochodu, który traci na cenie każdego dnia roku. Również na temat: www.ceneo.pl/Katalizatory.

Można przejść po postoju taksi i skierować pytanie do obecnych tam kierowców jakim autem chętnie oni sami by jeździli. Na pewno kilku rzeknie, że Mercedesem W124 „Baleronem”. Kierowcy, którzy codziennie zajmują się służbowo przewozem osób, chętnie jeździliby 25-letnim pojazdem bo jest nieawaryjne i pewne.

Tags: Auto, kierowcy, amortyzacja, akumulatory