Założyłeś firmę i zamierzasz przeprowadzić kampanię reklamową – sprawdź, co będzie ci potrzebne

Posted on 03/02/2023 7:34am

Wszystko ewoluuje, każdego dnia rozwija, gna do przodu. A wraz z tym biznesy, które muszą się utrzymać. Jeszcze kilkanaście lat temu reklama wiązała się jedynie z bytnością w prasie. W tej chwili prócz papierowej, występuje w radiu, Internecie, telewizji. W tych powyższych nie wystarczą tylko słowa.

Studio nagrań
Author: Audio Mix House
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważny okazał się również obraz i dźwięk, które oddziaływają na nasze emocje. Już lata temu stwierdzono, iż zakupu określonego produktu dokonuje się emocjami. Dokładnie w tym okresie rozwinęła się m.in. muzyka do reklamy. Musiała stać się spójnym elementem obrazu, współgrać z nim. W zależności od towaru, sposobu przekazania reklamy, jak i kanału, w którym jest nadawana (na przykład – radio czy Internet), musi być doskonale dostosowana – rytmiczność, głośność, chwilowe wyciszenie.

Muzyka do reklam w dzisiaj to nie jedynie dodane do spotu popularne i lubiane hity (oczywiście, one nadal działają na klienta – każdy człowiek woli buszować po sklepie, kiedy w uszach słyszy dźwięki znanej piosenki). Dziś to ogromna praca zespołu specjalistów, który tworzy dźwięki, scala je z obrazem, robi wcześniej testy na danej grupie odbiorców. Muzyka do reklam stała się sztuką, głównym składnikiem spotu. To dzięki niej spoty reklamowe są chętniej odczytywane. Doczekały się nawet nagród i festiwali (nie jedynie w Rzeczypospolitej, lecz i na całym globie).

Z ciekawostek – dzisiaj nawet znane grupy muzyczne i soliści występują w reklamach. Wyrażają zgodę na wykorzystanie swych utworów, robią zupełnie nowe lub przerabiają obecne (znana każdemu z radia piosenka plus nowe, dostosowane dookreślonego towaru słowa).

Przemysł reklam to grube miliony. Emisja spotu nie należy do najtańszych form reklamy. Dowiedziono jednak, iż ma większą siłę przebicia niż gazeta. Stąd tak duża popularność sieciowych reklam display, radia jak również TV. By zachęcić klienta do zakupu, trzeba wpłynąć na jego stan emocjonalny.

Czy chciałbyś zgłębić omawiany temat z odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź użyteczne szczegóły, które opublikowane są na tej stronie.

A nic tak dobrze nie wpływa jak doskonałe połączenie obrazu i dźwięku.

Tags: firmy, praca, video, produktu, kupna