Zmiana opon przed chłodnymi dniami jest niezbędny dla wygody i bezpieczeństwa jazdy

Posted on

opony zimowe
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
Zima to okres, w którym trzeba zatroszczyć się o rozmaite rzeczy związane z użytkowaniem pojazdu. Trzeba przed tym okresem zbadać pojazd na stacji diagnostycznej, czy wszystko jest porządku, czy pojazd właściwie będzie się trzymał drogi, czy droga hamowania będzie należycie krótka, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa, czy żadne z elementów zawieszenia nie spowoduje tego, że samochód będzie niewygodnie się prowadził i w konsekwencji będzie to mogło być przyczyną kolizji. Opony przemysłowe do rozmaitych maszyn dostarczane są klientom w terminie, natomiast przy niezgodności z zamawianym rozmiarem występuje możliwość zwrotu albo wymiany. Dodatkowo przeważnie dołączana jest do całości dwuletnia gwarancja.

Z chwilą, gdy pojawiają się ciężkie warunki atmosferyczne, jazda robi się niezwykle groźna. Jezdnia jest śliska, jak też oblodzona, wóz nietrudno może utracić przyczepność, co grozi utratą panowania nad kierownicą, a w rezultacie tego kolizją. Jest to zwłaszcza niebezpieczne dla kierowców niedoświadczonych, jednak oczywiście również kierowcy doświadczeni są zobligowani wymieniać opony na zimę. Oferta opon: Opony zimowe Taki sposób spędzenia przygody jest raczej bardziej interesująca, jeśli dodatkowo zorganizuje się na nią kilka osób.

O jakich sprawach musimy pamiętać? Opłaca się wziąć prowiant, zapas leków, ubrania do przebrania oraz co najmniej dwa auta. Pojazdy powinny być zaopatrzone w dodatkowe paliwo, wyciągarkę oraz dobre opony 4x4, najlepiej mieć więcej niż jedną oponę na zapasie. Przede wszystkim trzeba zbadać klocki hamulcowe. Mają one bezpośredni wpływ na skrócenie trasy hamowania.

Jeśli nie chcesz wbić się komuś w tak zwany “tył”, sprawdź czy masz sprawne hamulce. Bardzo ważne jest również zawieszenie. Dobrze działające wahacze czy układ kierowniczy nie tylko przyczynią się do tego, że pojazd będzie szybko reagować, ale także będzie znacznie lepiej trzymać się nawierzchni. Kolejną rzeczą, o jakiej trzeba pamiętać jest oświetlenie.

Sprawne światła umożliwiają bezproblemowo orientować się w sytuacji potencjalnego zagrożenia również po ciemku, poza tym sprawiają twój pojazd sam jest lepiej widoczny. Niekiedy trzeba również pamiętać o zmianie płynów hamulcowych, płynu w chłodnicy oraz o wymianie oleju, a przynajmniej o sprawdzeniu poziomu tych płynów. Renomowanej marki samochody terenowe nie są do najtańszych. Podobnie części nie są małe.

Nawet opony do SUV zaczynają od około 450 zł za sztukę. Oczywiście są tutaj różne typy opon np. na cały rok – raczej niepolecane, na lato/zima przeznaczone na asfalt, z profilem do jazdy w terenie po błocie… Jednym słowem mówiąc sprawy techniczne są mocniej skomplikowane niż przy autach osobowych.

Tags: przemysł, maszyny, gwarancja, kierowca, olej